FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
ChrisTom
Posts: 30
Joined: Sat Mar 21, 2015 9:10 am

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by ChrisTom »

Bo widzisz, ten błąd jest po poprawnym wykonaniu configure, a zgodnie z jedną z sugestii z wcześniej przytoczonych materiałów, ścieżki uzupełniłem ręcznie w cmake-gui -
cmake-gui-netgen.png
cmake-gui-netgen.png (30.82 KiB) Viewed 3883 times
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by PrzemoF »

Problem polega na tym, że NETGEN_V5 nie jest ustawione przez cmake i dlatego w trakcie kompilacji jest używana niewłaściwa wersja funkcji CalcLocalH();

Code: Select all

  #ifdef NETGEN_V5
          ngMesh->CalcLocalH(mparams.grading);
  #else
          ngMesh->CalcLocalH();
  #endif
Nie pamiętam czy to pomagało, ale możesz spróbować dodać -CNETGEN_V5 do cmake albo w cmake-gui dodać pozycję NETGEN_V5 i ustawić na 1.
ChrisTom
Posts: 30
Joined: Sat Mar 21, 2015 9:10 am

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by ChrisTom »

PrzemoF wrote: Nie pamiętam czy to pomagało, ale możesz spróbować dodać -CNETGEN_V5 do cmake albo w cmake-gui dodać pozycję NETGEN_V5 i ustawić na 1.
Rozumiem, że chodzi o: "-DNETGEN_V5=1"

Dzięki - na dzisiaj kończę próby.
Definicja NETGEN_V5 nie pomogła, a komunikat sugeruje, że taka zmienna nigdzie nie występuje (może literówka?).
Jutro poszukam głębiej.

Code: Select all

Now run 'make' to build FreeCAD
=======================================

-- Configuring done
-- Generating done
CMake Warning:
  Manually-specified variables were not used by the project:

    NETGEN_V5


-- Build files have been written to: /home/mn/free-cad-code
[mn@k2 free-cad-code]$ make -j12
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by PrzemoF »

Oczywiscie miało być D nie C - mój błąd. Chyba katalog 3rdparty jest traktowany jakoś inaczej i stąd ten komunikat:

Code: Select all

[przemo@localhost freecad]$ git grep NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/CMakeLists.txt:    set_target_properties(NETGENPlugin PROPERTIES COMPILE_FLAGS "-DNETGENPLUGIN_EXPORTS -DNO_PARALLEL_THREADS -DOCCGEOMETRY -DNETGEN_V5")
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifndef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_Mesher.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_NETGEN_2D_ONLY.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_NETGEN_2D_ONLY.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_NETGEN_3D.cpp:#ifdef NETGEN_V5
src/3rdParty/salomesmesh/src/NETGENPlugin/NETGENPlugin_NETGEN_3D.cpp:#ifdef NETGEN_V5
Nadal najprościej jest skorzystać z tego co zrobił Far-Zer - kompiluje sie bez problemu, chociaż nie bardzo mogę przekonać system budowania RPM fedory, żeby działał z tymi poprawkami. Z tego powodu nadal nie wypuszczam paczek z netgen.
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by PrzemoF »

Code: Select all

wget -i http://opencyclingcomputer.eu/FreeCAD/RPMS/latest_with_netgen/file_list
Oczywiście nie ma gwarancji, że będzie działać :D
ChrisTom
Posts: 30
Joined: Sat Mar 21, 2015 9:10 am

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by ChrisTom »

Przemo, czy planujesz przejście z raptora na F23? Ja już to zrobiłem, ale z problemami. Pytam w kontekście Twoich RPM'ów.
Tymczasem tymczasowo straciłem freecad'a w aktualnej wersji.
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by PrzemoF »

Tak,ale za jakieś 3 miesiące. Czy próbowałeś zainstalować pakiety z fedory 22? Są jakieś błędy?
ChrisTom
Posts: 30
Joined: Sat Mar 21, 2015 9:10 am

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by ChrisTom »

Próbowałem bez powodzenia.

Code: Select all

[m@k Pobrane]$ sudo dnf -v install ./freecad-0.16-git_5921_821cd69_141115.x86_64.rpm ./freecad-data-0.16-git_5921_821cd69_141115.noarch.rpm
Ostatnio sprawdzono ważność metadanych 1:08:05 temu w dniu Sat Nov 14 14:40:05 2015.
--> Rozpoczynanie rozwiązywania zależności
--> Ukończono rozwiązywanie zależności
Błąd: nothing provides libboost_filesystem.so.1.57.0()(64bit) needed by freecad-1:0.16-git_5921_821cd69_141115.x86_64.
package freecad-data-1:0.16-git_5921_821cd69_141115.noarch requires freecad = 1:0.16-git_5921_821cd69_141115, but none of the providers can be installed
(try to add '--allowerasing' to command line to replace conflicting packages)
[m@k Pobrane]$
Ta sama przeszkoda co przy F22: libboost_filesystem.so.1.57.0()(64bit), zgodnie z zapowiedzią w F23 jest już nowsza wersja, taka jaką wymaga oryginalny kod freecad'a.

Przy okazji, na jakie problemy głównie napotykałeś przy próbie kompilacji z netgenem?
ChrisTom
Posts: 30
Joined: Sat Mar 21, 2015 9:10 am

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by ChrisTom »

PrzemoF wrote:Tak,ale za jakieś 3 miesiące. Czy próbowałeś zainstalować pakiety z fedory 22? Są jakieś błędy?
Rozsądnie.
U mnie tak. Mam Nvidię, GTX 760 i otwarty sterownik nouveau okresowo się wiesza. Własnościowy nie wspiera X11 w wersji 1.18 i musiałem robić downgrade X do 1.17. Co też mi się rozsypało, gdyż pobrał pojedynczą bibliotekę sterownika nouveau dla X serwera. Trochę się nagimnastykowałem.
Podobno w następnej turze wydania nvidia wyda sterownik kompatybilny z ABI X-servera 1.18. Kto ma nvidię, do tego czasu skazany jest na ograniczenia i niestabilności nouveau, albo downgrade X-ów.
A może to tylko problem w plaźmie?
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: FEM - praktyczne użycie w Fedora 22

Post by PrzemoF »

Od nvidii trzymam sie tak daleko jak moge. Przegapilem twoje pytanie: przy kompilacji z netgen problemy sa dwa: nietypowe polozenie niektorych plikow w fedorze i nieprawidlowe rozpoznanie wersji netgen skutkujace uzyciem funkcji se starszej wersji. Jak bede mial chwile (pamietne slowa...) to moze zainstaluje fedore 23 w virtualboxie i zrobie paczke FreeCADa z netgenem przy pomocy poprawek napisanych przez Fat-Zera.
Post Reply