prosty domek dla dzieci

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
toojaam
Posts: 2
Joined: Sun Feb 14, 2016 1:55 pm

prosty domek dla dzieci

Post by toojaam »

Chcialbym zbudowac dla dzieci domek na palach, w zwiazku z tym ze nie mam w tym praktyki, to chcialbym sobie najpierw wymodelowac go, zeby wiedziec czy o czyms nie zapomne i pokazac znajmym, zeby ocenili projekt zanim zaczne go realizowac.
Szukam pogramu w którym mógłbym to zrobic.
Zalezy mi zebym mogl z zadanych elementow (kantowka 9x9x250, kantowka 7x7x120 itd) mogl w prosty sposób składać całość.
Elementy powinny sie same przyciagac, zebym nie musial tych kilkudziesieciu elementow ustawiac co do milimetra.
Na koniec chcialbym wyeksportowac liste wszystkich elementów.

Macie moze jakis pomysl?
jmaustpc
Veteran
Posts: 11207
Joined: Tue Jul 26, 2011 6:28 am
Location: Australia

Re: prosty domek dla dzieci

Post by jmaustpc »

jest to twój pierwszy raz tu mile widziane. :)

używać FreeCAD 0,16 arkusza kalkulacyjnego warsztatu


this is your first time here, welcome.

use FreeCAD 0.16 spreadsheet workbench
toojaam
Posts: 2
Joined: Sun Feb 14, 2016 1:55 pm

Re: prosty domek dla dzieci

Post by toojaam »

A jest jakas instrukacja, jak w spreadsheet wpisac pokolei wymiary belek i innych elementów, a potem zobaczyc ja w jakims widoku i je odpowiednio ustawic?
Ewentualnie od razu ustawic w spreadsheet?
jmaustpc
Veteran
Posts: 11207
Joined: Tue Jul 26, 2011 6:28 am
Location: Australia

Re: prosty domek dla dzieci

Post by jmaustpc »

toojaam wrote:A jest jakas instrukacja, jak w spreadsheet wpisac pokolei wymiary belek i innych elementów, a potem zobaczyc ja w jakims widoku i je odpowiednio ustawic?
Ewentualnie od razu ustawic w spreadsheet?

jeden arkusz nie może czytać i pisać
potrzebne są dwa arkusze kalkulacyjne, aby to zrobić.
jeden arkusz można odczytać wartość właściwości ciał stałych i innych rzeczy w FreeCAD
kolejny arkusz można określić wartości właściwości ciał stałych i innych rzeczy w FreeCAD

przetłumaczone przez Google

one spreadsheet can not read and write

you need two spreadsheets to do that.

one spreadsheet can read the value of properties of solids and other things in FreeCAD

ampther spreadsheet can define the values of properties of solids and other things in FreeCAD
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: prosty domek dla dzieci

Post by kwahoo »

toojaam wrote: Zalezy mi zebym mogl z zadanych elementow (kantowka 9x9x250, kantowka 7x7x120 itd) mogl w prosty sposób składać całość.
Elementy powinny sie same przyciagac, zebym nie musial tych kilkudziesieciu elementow ustawiac co do milimetra.
Na koniec chcialbym wyeksportowac liste wszystkich elementów.

Macie moze jakis pomysl?
Ja coś podobnego realizowałem w ten sposób:
1. Tworzyłem i zapisywałem profile w osobnych plikach, nazwanych np. L7x7-120.
2. Importowałem je do modułu złożeń Assembly 2 https://github.com/hamish2014/FreeCAD_assembly2
3. Któryś moduł potrafi też potrafi wygenerać listę elementów w tabeli, chyba ten, ale sprawdzę jeszcze jak wrócę do domu https://github.com/hamish2014/FreeCAD_d ... mensioning
Post Reply