Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
szegert
Posts: 3
Joined: Thu Oct 05, 2017 6:15 pm

Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Post by szegert »

Witam,
jestem studentem elektrotechniki i należę do koła studenckiego. Koło zakupiło ostatnio drukarkę 3D i z tego powodu chcemy wejść w projektowanie 3D. Wyszła inicjatywa aby oswoić się z programami do 3D i z tego powodu jestem tutaj. Mam pytanie do wszystkich użytkowników czy nie znają osoby, która mogła by przeprowadzić szkolenie, wprowadzić podstawy do pracy w programie FreeCAD. Uczelnia to UTP w Bydgoszczy. Jeżeli chodzi o informacje dotyczące terminu oraz formy szkolenia, zostaną one ustalone po zgłoszeniu się kandydata. Wiem że jest mnóstwo źródeł z których można czerpać wiedzę na ten temat, sam jestem samoukiem. Jednak chciałbym aby takie szkolenie na odbyło się "żywo" ponieważ może być to dobry impuls aby reszta osób zainteresowała się tą tematyką.

Pozdrawiam
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Post by arturromarr »

Witaj,
Wychodząc z taką inicjatywą, musisz napisać więcej szczegółów, nawet nie wiadomo gdzie studiujecie.
Z prelegentem może być ciężko, bo raczej używamy FreeCAD-a hobbystycznie, szkolenia to bardziej świat komercyjnych aplikacji.
Myślę, że jeśli jesteś samoukiem, to szybko opanujesz podstawy (może też z pomocą tego forum) i spokojnie sam przeszkolisz innych.
Sam używam tego programu do tworzenia wydruków, więc ze swej strony mogę polecić.

Jaką macie drukarkę, co planujecie drukować?
szegert
Posts: 3
Joined: Thu Oct 05, 2017 6:15 pm

Re: Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Post by szegert »

Napisałem jaka uczelnia i gdzie ;d Co do drukarki to jest to BIZER 2X pRO. Planujemy drukować wszystko co da się drukować z obecnym filamentem. Jestem świadomy, że informacji na temat projektowania jest cała masa i nie jest to nic trudnego jeżeli tylko się odpowiednio dużo czasu poświeci na naukę. Jednakże padł pomysł zorganizowania szkolenia i szukamy chętnych. Oczywiście gdy nie znajdę kandydata to sam takie szkolenie ze wsparciem YT przeprowadzę lecz jest to ostateczność. Mam nadzieje że kogoś znajdę a jak nie to zaczynam kurs na YT ;d
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Post by arturromarr »

Nie zauważyłem, faktycznie jest uczelnia :).
Kursy na YT i wszelkie inne nie ma co odwlekać. Wszystko, co się nauczysz jest Twoje, a jak przekażesz innym, to Wasze.
Masz jakieś doświadczenia z komercyjnymi programami tego typu? Pytam, bo bardzo przeszkadzają nawyki z innych aplikacji, człowiek oczekuje podobnych rozwiązań, a to przecież inny program.
Warto stawiać sobie konkretne cele najlepiej coś, co by się przydało na uczelni czy prywatnie wtedy nauka idzie najlepiej. Wtedy pojawiają się konkretne potrzeby i musimy szukać rozwiązań.

Całkiem fajna drukareczka, ciekawe jak drukuje na przemian dwiema głowicami.
Jeśli macie jakieś wydruki to pokarzcie.

Ja mam zwykłego Rep-Rapa domowej roboty. Szału nie ma, ale jakoś drukuje.
Kiedyś może zaprojektuję coś precyzyjniejszego.

Macie jakieś oryginalne oprogramowanie do tej drukarki?
szegert
Posts: 3
Joined: Thu Oct 05, 2017 6:15 pm

Re: Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Post by szegert »

Bawiłem się w inwertorze z racji licencji studenckiej, lecz na freecada się przerzuciłem. Mamy oprogramowanie tylko do konwersji na format maszynowy.
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Poszukiwany kandydat na przeprowadzenie szkolenia

Post by arturromarr »

Jeśli trochę pracowałeś w Inwentorze bo będzie trzeba wykorzenić przyzwyczajenia. Ja pracuję w pracy w Solidzie, prywatnie we FreeCad i czasem ciężko się "przesiadać". Traktuję tę niedogodność jako cenę za to że mam w domu program za darmo. Najlepsze jest to, że czasem pewne rzeczy intuicyjniej się robi we FreeCad-zie.
Jaki to program do konwersji, komercyjny, ich autorski?
Kody maszynowe przesyłasz bezpośrednio drukarki, na karcie SD czy też przez jakąś aplikację?
Pokarzcie jakieś wydruki.
Post Reply