Poprawianie projektu

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
User avatar
kwahoo
Posts: 679
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: Poprawianie projektu

Post by kwahoo »

sp9rqa wrote: Wed Jan 24, 2018 7:28 am A nie ma problemów przy pracy z dwoma monitorami przy Radeonach?
Żeby nie wprowadzić w błąd to pobiegłem po drugi monitor (tamten na co dzień współpracuje ze starutkim Radeonem 6670 na sterowniku R600g), wetknąłem HDMI i w ciągu sekundy miałem dwa działające monitory w trybie rozciągniętego pulpitu. Bez jakiejkolwiek konfiguracji/restartu itp.

https://imgur.com/a/NHPWb

Złą sławę Radeonom na Linuksie przyniósł sterownik fglrx dostarczany w formie binarnej przez AMD. Obecnie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. fglrx (ani jego następcy AMDGPU-PRO) nikt już nie używa, a całkowicie otwarty amdgpu/radeonsi/radv jest pod każdym względem niemal doskonały. Wydajny jak sterownik binarny Nvidii, ale za to sprawiający znacznie mniej problemów (takich jak tearing czy uszkodzenie przy aktualizacji dystrybucji).
sp9rqa
Posts: 47
Joined: Wed Jan 10, 2018 10:38 am
Location: Gorlice
Contact:

Re: Poprawianie projektu

Post by sp9rqa »

f3nix wrote: Wed Jan 24, 2018 4:55 am A taki powinien być efekt.

Screenshot_20180124_054550.png

Pozdrawiam,
Mateusz
Pomogło. I skąd szary człowiek ma wiedzieć o takich kruczkach ;-)
User avatar
f3nix
Posts: 346
Joined: Sat May 30, 2015 11:58 am

Re: Poprawianie projektu

Post by f3nix »

Cześć.
sp9rqa wrote: Wed Jan 24, 2018 10:44 am Trochę się zaciąłem w konstrukcji.
Otóż chciałbym, aby pudełko ładnie się składało, więc w dolnej części robię podcięcie:
Image

i o ile zrobienie tego w tej części pudełka nie jest problemem to zrobienie takiego podcięcia od zewnętrznej strony w górnej części (tak, aby wchodziło w dolną część) jakoś średnio mi wychodzi. Próbowałem namierzyć jakiś filmik na YT, ale nie trafiłem nigdzie na taką operację jak to zrobić najprościej. Pewnie da się to na kilka sposobów zrobić, ale jeszcze nie wymyśliłem tego właściwego....


Pozdrawiam, Krzysiek
Koledzy na anglojęzycznej części forum przerabiali ostatnio ten temat.

sp9rqa wrote: Pomogło. I skąd szary człowiek ma wiedzieć o takich kruczkach ;-)
Od tego właśnie jest forum :)

Pozdrawiam,
Mateusz
sp9rqa
Posts: 47
Joined: Wed Jan 10, 2018 10:38 am
Location: Gorlice
Contact:

Re: Poprawianie projektu

Post by sp9rqa »

f3nix wrote: Wed Jan 24, 2018 10:30 pm Cześć.
sp9rqa wrote: Wed Jan 24, 2018 10:44 am Trochę się zaciąłem w konstrukcji.
Otóż chciałbym, aby pudełko ładnie się składało, więc w dolnej części robię podcięcie:
Image

i o ile zrobienie tego w tej części pudełka nie jest problemem to zrobienie takiego podcięcia od zewnętrznej strony w górnej części (tak, aby wchodziło w dolną część) jakoś średnio mi wychodzi. Próbowałem namierzyć jakiś filmik na YT, ale nie trafiłem nigdzie na taką operację jak to zrobić najprościej. Pewnie da się to na kilka sposobów zrobić, ale jeszcze nie wymyśliłem tego właściwego....


Pozdrawiam, Krzysiek
Koledzy na anglojęzycznej części forum przerabiali ostatnio ten temat.

Ja to zrobiłem jakoś wczoraj na wieczór, ale nie wiem na ile to dobrze wyjdzie finałowo. Zrobiłem po prostu dwa pudełka jedno w drugim
o różnej wysokości i wymiarze. Zobaczymy jak będzie dalej. Natomiast chciałem je ze sobą połączyć w jedną bryłę za pomocą operacji logicznej i to mi się już nie udało niestety.
https://drive.google.com/open?id=10Q25a ... gqMebVybhi


No proszę, a na ostatniej 6 stronie jest link do macra, który robi takie pudełka ;-)
https://github.com/maygli/EnclosureGenerator



Krzysiek
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Poprawianie projektu

Post by arturromarr »

To skoro się zrobił taki mały OT o wyświetlaniu i grafice to jak też się zapytam.
Mam najnowszego Linuxa Debiana 9. Na drzewie modelu nie wyświetlają się ikonki do rozwijania poszczególnych gałęzi. Niby można się przyzwyczaić i "w ciemno" klikać , ale czasem przy złożonych operacjach się zastanawiam, czy coś jest dalej rozwijalne czy już nie.
Wie ktoś, czego to może być wina?

OS: Debian GNU/Linux 9.3 (stretch)
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.16.
Build type: None
Python version: 2.7.13
Qt version: 4.8.7
Coin version: 4.0.0a
OCC version: 6.8.0.oce-0.17
Attachments
Screenshot_20180126_105805.png
Screenshot_20180126_105805.png (37.5 KiB) Viewed 2198 times
User avatar
f3nix
Posts: 346
Joined: Sat May 30, 2015 11:58 am

Re: Poprawianie projektu

Post by f3nix »

arturromarr wrote: Fri Jan 26, 2018 10:05 am To skoro się zrobił taki mały OT o wyświetlaniu i grafice to jak też się zapytam.
Mam najnowszego Linuxa Debiana 9. Na drzewie modelu nie wyświetlają się ikonki do rozwijania poszczególnych gałęzi. Niby można się przyzwyczaić i "w ciemno" klikać , ale czasem przy złożonych operacjach się zastanawiam, czy coś jest dalej rozwijalne czy już nie.
Wie ktoś, czego to może być wina?

OS: Debian GNU/Linux 9.3 (stretch)
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.16.
Build type: None
Python version: 2.7.13
Qt version: 4.8.7
Coin version: 4.0.0a
OCC version: 6.8.0.oce-0.17
Cześć,
moim zdaniem jest to błąd w używanym "stylu arkusza".

Czy zmiana w Edycja->Ustawienia->Ogólne->Okno główne->Styl arkusza na "Brak stylu arkusza" coś daje?

Pozdrawiam,
Mateusz
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Poprawianie projektu

Post by arturromarr »

Tak, faktycznie pomogło. Dziękuję.
Tylko czy da się coś naprawić, żeby w innych stylach było prawidłowo? Podoba mi się ciemny deseń bo nie razi tak w oczy, zwłaszcza kiedy rysuję wieczorami.
User avatar
f3nix
Posts: 346
Joined: Sat May 30, 2015 11:58 am

Re: Poprawianie projektu

Post by f3nix »

arturromarr wrote: Mon Jan 29, 2018 8:21 pm Tak, faktycznie pomogło. Dziękuję.
Tylko czy da się coś naprawić, żeby w innych stylach było prawidłowo? Podoba mi się ciemny deseń bo nie razi tak w oczy, zwłaszcza kiedy rysuję wieczorami.
Cześć,
sprawdziłem dzisiaj o co chodzi. Mam akurat czystego Stretch'a z KDE. I tam też jest ten sam problem.

Okazuje się, że FreeCAD 0.16 w stabilnym jest trochę źle spaczkowany. Niektóre pliki są nie w tych katalogach co trzeba.

Rozwiązanie na szybko. W konsoli:

Code: Select all

mkdir -p ~/.FreeCAD/Gui/Stylesheets/images
cp /usr/lib/freecad/data/Gui/Stylesheets/*.png ~/.FreeCAD/Gui/Stylesheets/images/
Powinno pomóc po przełączeniu stylu lub ponownym uruchomieniu.

Pozdrawiam,
Mateusz
sp9rqa
Posts: 47
Joined: Wed Jan 10, 2018 10:38 am
Location: Gorlice
Contact:

Re: Poprawianie projektu

Post by sp9rqa »

A mnie się w końcu udało poskładać drukarkę Anet A6 i wydrukować moje pierwsze w 3D wydruki. Oczywiście projekt we FC ;-)
Do ideału zapewne jeszcze daleko, ale jak na pierwszy raz chyba nie jest źle.

https://photos.app.goo.gl/eV1z7weoarnkh3xp1

Dziś spróbuję tego:
https://www.thingiverse.com/thing:2656594

A jak to się uda w miarę to spróbuję to swoje pudełko ;-)
User avatar
f3nix
Posts: 346
Joined: Sat May 30, 2015 11:58 am

Re: Poprawianie projektu

Post by f3nix »

sp9rqa wrote: Tue Jan 30, 2018 12:15 pm Oczywiście projekt we FC ;-)
:)

Pozdrawiam,
Mateusz
Post Reply