Warstwy freecad draft

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
Pili98
Posts: 1
Joined: Sun Sep 23, 2018 2:28 pm

Warstwy freecad draft

Post by Pili98 »

Witam. Jestem tu pierwszy raz. Kupilem malutką frezarka cnc pod mach3. Wykonuję przykładowy rysunek w środowisku draft w freecad: płytka 60x40mm a na niej 4 otwory fi10mm. Exportuje je do pliku dxf który następnie otwieram w programie sheetcam. I tu pojawia sie problem ponieważ sheetcam nie widzi w tym rysunku warstw tylko całą płytkę z otworami jako całość co nie pozwala mi zarzadzac operacjami frezowania. Wie ktos jak zapisac to jako oddzielne warstwy w jednym pliku? Dxf-y np z adobi Illustrator otwieraja sie prawidlowo.Przepraszam ze bez screenow ale jestem poza domem. Pozdrawiam
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: Warstwy freecad draft

Post by PrzemoF »

Witam na forum!

Podaj info (czerwony baner u góry strony) jak będziesz mógł.
User avatar
f3nix
Posts: 346
Joined: Sat May 30, 2015 11:58 am

Re: Warstwy freecad draft

Post by f3nix »

Pili98 wrote: Sun Sep 23, 2018 2:55 pm Witam. Jestem tu pierwszy raz. Kupilem malutką frezarka cnc pod mach3. Wykonuję przykładowy rysunek w środowisku draft w freecad: płytka 60x40mm a na niej 4 otwory fi10mm. Exportuje je do pliku dxf który następnie otwieram w programie sheetcam. I tu pojawia sie problem ponieważ sheetcam nie widzi w tym rysunku warstw tylko całą płytkę z otworami jako całość co nie pozwala mi zarzadzac operacjami frezowania. Wie ktos jak zapisac to jako oddzielne warstwy w jednym pliku? Dxf-y np z adobi Illustrator otwieraja sie prawidlowo.Przepraszam ze bez screenow ale jestem poza domem. Pozdrawiam
Cześć.

Jeżeli różne obiekty chcesz mieć na różnych warstwach musisz umieścić je w różnych grupach.

z grupami.png
z grupami.png (166.82 KiB) Viewed 1219 times
z grupami - librecad.png
z grupami - librecad.png (93.94 KiB) Viewed 1219 times

W załączniku przykładowy plik.

HTH.

OS: Debian GNU/Linux unstable (sid)
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.18.14797 (Git)
Build type: Debug
Branch: master
Hash: a2d44d26426bc14fe5b79e8afb0789b7d8b43a62
Python version: 2.7.15+
Qt version: 4.8.7
Coin version: 4.0.0a
OCC version: 7.3.0
Locale: Polish/Poland (pl_PL)

Pozdrawiam,
Mateusz

PS. Może warto zastanowić się nad wbudowanym modułem PATH? Do frezowania powinno się już nadawać.
Attachments
z grupami.dxf
(1.21 KiB) Downloaded 56 times
warstwy dxf.fcstd
(7.38 KiB) Downloaded 54 times
bez grup.dxf
(1.16 KiB) Downloaded 42 times
Post Reply