Szkic "odrywający się" od ściany modelu

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
sim007
Posts: 2
Joined: Mon Sep 02, 2019 3:16 pm

Szkic "odrywający się" od ściany modelu

Post by sim007 »

Cześć wszystkim. Po pierwsze chcę zaznaczyć, że przygodę z modelowaniem 3D oraz FreeCAD'em rozpocząłem 3 dni temu i być może mój problem jest dla was oczywisty.

Po stworzeniu już kilku brył modelu, tworzę szkic na jednej ze ścian. Umieszczając środek okręgu na środku jednej z zewnętrznych oznaczonych krawędzi bryły. Po nieznacznym przeniesieniu tej bryły na której jest szkic wszystko wydaje się być ok: szkic oraz narysowany w nim okrąg przemieszczają się, niestety po przemieszczeniu bryły w górę lub w dół szkic odrywa się od ściany.

Wrzucam jeszcze link do wideo:
https://drive.google.com/open?id=1SeKZd ... 4cu8fhraFw

OS: Windows 10
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.18.16131 (Git)
Build type: Release
Branch: releases/FreeCAD-0-18
Hash: 3129ae4296e40ed20e7b3d460b86e6969acbe1c3
Python version: 3.6.6
Qt version: 5.6.2
Coin version: 4.0.0a
OCC version: 7.3.0
Locale: Polish/Poland (pl_PL)
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Szkic "odrywający się" od ściany modelu

Post by arturromarr »

Nie jestm pewien czy to ten przypadek, ale to może wynikać z błędu w programie, z którym programiści nie mogą sobie poradzić.
Chodzi o to, że jeśli w trakcie modyfikacji modelu zmieniają się płaszczyzny to mogą oderwać się od nich szkice.
Mogło to u ciebie wystąpić kiedy przekraczałeś linię otworów.
Do naprawiania tego służy: mapuj szkic na powierzchnie. Kiedyś wystarczyło jeszcze raz wskazać właściwą powierzchnię, klikąć polecenie mapowania i podać nazwę szkicu i wracał na swoje miejsce. Nie przetestowałem jak to teaz działa przy pojawianiu się body, musisz popróbować.
Możliwe, że pomoże użycie segregatora jako pośredniego elementu.
Post Reply