Edycja obiektu Tinkercad - FreeCAD

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
Grov
Posts: 2
Joined: Sun Mar 07, 2021 6:53 pm

Edycja obiektu Tinkercad - FreeCAD

Post by Grov »

Witam,
Mam do was takie pytanie. Czy obiekt stworzony w Tinkercad i zapisany jako plik STL, można edytować w FreeCAD .
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: Edycja obiektu Tinkercad - FreeCAD

Post by kwahoo »

Tak, jak najbardziej.
Musisz mieć jednak świadomość, że STL jest siatką wielokątów a nie formatem bryłowym. Do pracy z nimi służy środowisko Mesh Design. Alternatywnie możesz użyć narzędzia "Utwórz kształt z siatki" z środowiska Part, który przekonwertuje go do bryły.

phpBB [video]


Edit: Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz której nie pokazano na filmiku wyżej. Nowopowstałą bryłę można przeciągnąć do kontenera body w Part Design, co stworzy Base Feature, na którym będziesz mógł tworzyć (lub wycinać) bryły narzędziami Part Design. Po wszystkim (np. podczas eksportu) można ponownie przekonwertować bryłę do siatki STL.
Edit 2: zastąpiłem film nowym, który powstał dosłownie godzinę temu i pokazuje większość rzeczy dotyczących konwersji z STL.
Last edited by kwahoo on Sun Apr 18, 2021 4:37 pm, edited 2 times in total.
User avatar
kaktus
Veteran
Posts: 1174
Joined: Sun Aug 11, 2019 11:59 am
Location: opolskie
Contact:

Re: Edycja obiektu Tinkercad - FreeCAD

Post by kaktus »

:mrgreen:

Sam kiedyś rozpocząłem migrację z TinkerCAD do FreeCAD. Ten pierwszy przestał być wystarczający, i teraz często nie muszę kombinować dla osiągnięcia (tutaj) "łatwych cech".

Główny motor do przesiadki:
https://www.tinkercad.com/things/l3AZYUlIdgH
https://forum.freecadweb.org/viewtopic. ... 71#p334170

Dla uzupełnienia wątku zamieszczę link do starszego tematu poruszającego ten temat.
Twórca polskiej wersji Wiki dla FreeCAD, współwórca polskiej wersji GUI.
"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest".
Marek_Sp
Posts: 91
Joined: Tue Oct 02, 2018 7:35 pm

Re: Edycja obiektu Tinkercad - FreeCAD

Post by Marek_Sp »

kwahoo wrote: Sat Apr 17, 2021 6:25 pm
Edit: Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz której nie pokazano na filmiku wyżej. Nowopowstałą bryłę można przeciągnąć do kontenera body w Part Design, co stworzy Base Feature, na którym będziesz mógł tworzyć (lub wycinać) bryły narzędziami Part Design. Po wszystkim (np. podczas eksportu) można ponownie przekonwertować bryłę do siatki STL.
Edit 2: zastąpiłem film nowym, który powstał dosłownie godzinę temu i pokazuje większość rzeczy dotyczących konwersji z STL.
Gdybyś jeszcze raczył wstawić napisy polskie to by było super
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: Edycja obiektu Tinkercad - FreeCAD

Post by kwahoo »

To Andrew CAD musiałby chyba najpierw włączyć "tłumaczenia społecznościowe" na Youtube?
Post Reply