vcarve problem - frrecad przestaje działać

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Maciej
Posts: 13
Joined: Thu Oct 21, 2021 2:15 pm

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by Maciej »

udało się
log po wystąpieniu błedu i komunikacie o zamknieciu się z powodu problemu
Attachments
FreeCAD.log
(21.46 KiB) Downloaded 97 times
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by kwahoo »

Code: Select all

Log: PathOp.NOTICE: Obiekt podstawowy Model-Extrude.Face1174 jest już na liście
Wygląda jakbyś zaznaczył jedną powierzchnię dwa razy.

Niepokoi mnie też to:

Code: Select all

Log: OpenGL version is: 4.3 (4.3.12618 Compatibility Profile Context 13.251.9001.1001)
Wygląda jak sterownik grafiki ATI (obecnie AMD) z okolic roku 2014. W tamtych latach miały masę problemów z OpenGL. Sprawdź proszę, czy nie da się zainstalować nowszego.

Czy FreeCAD wygenerował też crash.log?
Maciej
Posts: 13
Joined: Thu Oct 21, 2021 2:15 pm

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by Maciej »

jesli chodzi o aktualizacje sterownika karty graf. to windows mi wyswietla że ma "aktualny sterownik"

crasch log_a nie wygenerował

a od jakiej wersji open gl freecad zaczyna działać "płynnie" ?
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by kwahoo »

Maciej wrote: Sun Oct 24, 2021 9:36 pm jesli chodzi o aktualizacje sterownika karty graf. to windows mi wyswietla że ma "aktualny sterownik"
Lepiej szukać bezpośrednio na stronie producenta https://www.amd.com/en/support
Maciej wrote: Sun Oct 24, 2021 9:36 pm a od jakiej wersji open gl freecad zaczyna działać "płynnie" ?
To nie chodzi o wersję, bo FreeCAD-wi spokojnie starczy 3.x, tylko o to, że dawniej sterowniki ATI/AMD miały ogromną liczbę błędów.
Żeby wyeliminować to jako potencjalną przyczynę można spróbować wyłączyć akcelerację sprzętową - jest taka opcja preferencjach FreeCAD-a.
Maciej
Posts: 13
Joined: Thu Oct 21, 2021 2:15 pm

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by Maciej »

wyłączyłem sprzętowe wspomaganie i błąd także się pojawił

na stronie amd nie znalazłem aktualizacji do swojej karty graf. w sumie to nawet nie znalazłem takiej karty amd radeon hd 7290
czy coś mozna jeszcze zrobić ?

czy jedyne wyjscie to zmienić komputer

Tak sobie mysle może coś w rodzaju Loga byłoby pomocne tyle że z działania windowsa ???
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by kwahoo »

Maciej wrote: Tue Oct 26, 2021 6:04 pm wyłączyłem sprzętowe wspomaganie i błąd także się pojawił
Czyli raczej problemu trzeba szukać gdzieś indziej.
Maciej wrote: Tue Oct 26, 2021 6:04 pm na stronie amd nie znalazłem aktualizacji do swojej karty graf. w sumie to nawet nie znalazłem takiej karty amd radeon hd 7290
Wygląda, że to nawet nie karta a grafika zintegrowana z procesorem. Dla Win 10 nawet nie zrobili sterownika, najnowszy jest dla Win 8.1 z 2016 roku https://www.amd.com/en/support/apu/amd- ... on-hd-7290

Więcej niestety nie pomogę, bo nie jestem na tyle biegły w użytkowaniu Windows.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Maciej wrote: Tue Oct 26, 2021 6:04 pm czy jedyne wyjscie to zmienić komputer
Nigdy nie chcę dawać takich rad, szczególnie, że dziś ceny kart są ekstremalnie wysokie... ale jeśli faktycznie masz procesor C-70 z HD 7290 to powoli chyba trzeba myśleć o zmianie, bo praca z czymkolwiek bardziej skomplikowanym będzie bardzo uciążliwa lub wręcz niemożliwa.
Maciej
Posts: 13
Joined: Thu Oct 21, 2021 2:15 pm

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by Maciej »

Dziekuje bardzo za pomoc .

Na koniec chciałbym sie jeszcze zapytać czy taki komp. będzie ok ?

Stacja robocza Dell T1700 SFF
Procesor: INTEL XEON E3 1220v3 3.1-3,5 GHZ x4 8MB cache
Pamięć ram 16 GB DDR3
Dysk twardy: 240 GB SSD
Grafika dedykowana: AMD FirePro W2100 2GB 2x Displayport
System:Zainstalowany oryginalny Windows 10 Home PL Refurbished + naklejka licencyjna
User avatar
kwahoo
Posts: 680
Joined: Fri Nov 29, 2013 3:09 pm
Contact:

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by kwahoo »

Maciej wrote: Thu Oct 28, 2021 8:35 am Na koniec chciałbym sie jeszcze zapytać czy taki komp. będzie ok ?
To zależy czy go masz (albo dostaniesz za grosze) czy chcesz kupić. Na pewno to spory krok na przód[1], ten Xeon to wciąż wydajny procesor, A FirePro W2100 to już karta na architekturze GCN, więc i sterowniki powinny być sporo lepsze.

Jeśli jednak chcesz kupić, to lepiej celować w coś z komputerów przeznaczonych dla zastosowań domowych. FreeCAD nie działa wolniej na "kartach domowych" (jak Radeon czy GeForce) niż na "profesjonalnych" (jak FirePro czy Quadro), więc kupując te ostatnie prawdopodobnie przepłacisz.
Tak samo nie zauważysz różnicy między "profesjonalnym" Xeonem a "domowym" Core i7. Zamiast FirePro/Radeona możesz też się rozejrzeć za GeForce, miały one znacznie lepszą implementację OpenGL.

[1] Pomijając kwestie jakości sterowników, to takie są mniej więcej różnice w teoretycznej wydajności układów graficznych tej samej firmy (1 GFLOPS to miliard operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę):
- Radeon 7290 - 64 GLOPS
- FirePro W2100 - 435 GLOPS
- współczesna karta domowa średniej klasy (niestety bardzo droga przez braki na rynku), Radeon 6600XT - 10600 GFLOPS
Maciej
Posts: 13
Joined: Thu Oct 21, 2021 2:15 pm

Re: vcarve problem - frrecad przestaje działać

Post by Maciej »

cena tego komputera to 1000zł
Post Reply