Munka/feladat -> Probléma megoldások keresése

Általános megbeszélés, kérdések és válaszok magyar fóruma
Forum rules
fórum szabályai és hasznos információk

FONTOS: Kérlek olvasd el ezt mielőtt kérdést tennél fel
wbela92
Posts: 1
Joined: Thu Sep 17, 2020 6:28 pm

Sweep probléma

Post by wbela92 »

Szép estét!

Pásztázni (sweep) szeretnék egy többször, 90°-ban megtörő útvonalon, és ebben a videóban látottak alapján viszem véghez a dolgot:

phpBB [video]


Bármilyen beállítást is végzek, nálam egyszerűen nem ugyan az a végeredmény, ugyanis nálam a kiválasztott Sketch ugyan végigfut a választott útvonalon, de az útvonal töréseinél a minta nem törik az útvonallal együtt.

A képen az alakzat, és az útvonala:
Image

Ez pedig a végeredmény, ugyan más nézetből, de talán így érződik legjobban a probléma:
Image

Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? Köszönöm a válaszokat!

verzió: FreeCAD 0.18
Azim
Posts: 4
Joined: Thu Oct 15, 2020 11:54 am

Re: Sweep probléma

Post by Azim »

wbela92 wrote: Thu Sep 17, 2020 6:49 pm Szép estét!

Pásztázni (sweep) szeretnék egy többször, 90°-ban megtörő útvonalon, és ebben a videóban látottak alapján viszem véghez a dolgot:

phpBB [video]


Bármilyen beállítást is végzek, nálam egyszerűen nem ugyan az a végeredmény, ugyanis nálam a kiválasztott Sketch ugyan végigfut a választott útvonalon, de az útvonal töréseinél a minta nem törik az útvonallal együtt.

A képen az alakzat, és az útvonala:
Image

Ez pedig a végeredmény, ugyan más nézetből, de talán így érződik legjobban a probléma:
Image

Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? Köszönöm a válaszokat!

verzió: FreeCAD 0.18
Az additivPipe-on belül(task) Pipe parameters -> corner transition : right corner (a profile alatt közvetlenül)
User avatar
laca
Posts: 10
Joined: Fri Nov 06, 2020 5:32 pm
Location: Esztergom, Hungary

Re: Munka/Feladat

Post by laca »

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.
Rajzoltam egy alkatrészt, mondjuk fogaskereket. Egy fogat rajzoltam, majd körbe forgattam, jó lett...
Viszont szeretnék a fogak csúcsának élén 0,5-ös kerekítést, viszont minden fogra. Gondoltam lekerekítem és körbe forgatom, de itt akadtam el, nem megy.
Hogyan lehetne megoldani?
Debian a rendszerem és a 0.18 van telepítve.
Előre is köszönöm!
Laca
User avatar
Zolko
Veteran
Posts: 2213
Joined: Mon Dec 17, 2018 10:02 am

Re: Munka/Feladat

Post by Zolko »

laca wrote: Tue Nov 17, 2020 5:53 pm Viszont szeretnék a fogak csúcsának élén 0,5-ös kerekítést, viszont minden fogra. Gondoltam lekerekítem és körbe forgatom, de itt akadtam el, nem megy.

Hogyan lehetne megoldani?
Nem, PartDesign-al ezt nem lehet csinálni. De ugyanugy lehet ezt a Part workbench-el elvégezni: rajzold a fogat, tegyed rá a kerekítést (és azt amit), és amikor az egy fog kész van akkor forgatod körbe. Ezzel a kerekítés is körbeforog.
try the Assembly4 workbench for FreCAD — tutorials here and here
Peter [HU] 60
Posts: 1
Joined: Sat Feb 27, 2021 11:24 am

Re: Munka/Feladat

Post by Peter [HU] 60 »

Sziasztok!

Tanulgatom a Freecad programot. Ennel során találtam egy gyűjteményt, melyben gépészeti rajzok vannak. Ezek közül van jó pár olyan, amit nem tudok a méretezett rajznak megfelelően elkészíteni, ennek okát abban látom és sejtem, hogy még nem látom át a megvalósítási lehetőségeket.

Egyik ilyen példához kérek segítséget.

A gondom a három, egymást metsző csővel van: egyik cső sem teljes hosszában kitvágott, a metszéspontokban nem vágódtak tovább a hosszaik mentén, mindhárom cső belül a közös metszéspontban zárt maradt.

A példát és az elkészült fájlt mellékletben csatoltam.

A Freecad verziója:

OS: Windows 10 (10.0)
Word size of OS: 64-bit
Word size of FreeCAD: 64-bit
Version: 0.19.24054 (Git)
Build type: Release
Branch: master
Hash: ed873038025277f220dfaa058599a0dfbb435835
Python version: 3.8.6
Qt version: 5.12.5
Coin version: 4.0.0
OCC version: 7.4.0
Locale: Hungarian/Hungary (hu_HU)

Köszönöm előre is a segítséget és a magyarázatot a miértekre és hogyanokra.

Péter
Attachments
Exercise137.FCStd
(354.72 KiB) Downloaded 321 times
2021-02-27_123605.png
2021-02-27_123605.png (555.25 KiB) Viewed 15981 times
Last edited by Peter [HU] 60 on Sat Feb 27, 2021 3:00 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Kunda1
Veteran
Posts: 13434
Joined: Thu Jan 05, 2017 9:03 pm

Re: Munka/Feladat

Post by Kunda1 »

Peter [HU] 60 wrote: Sat Feb 27, 2021 11:50 am
Help > About FreeCAD > Copy to clipboard
Alone you go faster. Together we go farther
Please mark thread [Solved]
Want to contribute back to FC? Checkout:
'good first issues' | Open TODOs and FIXMEs | How to Help FreeCAD | How to report Bugs
User avatar
Zolko
Veteran
Posts: 2213
Joined: Mon Dec 17, 2018 10:02 am

Re: Munka/Feladat

Post by Zolko »

Peter [HU] 60 wrote: Sat Feb 27, 2021 11:50 am A gondom a három, egymást metsző csővel van: egyik cső sem teljes hosszában kitvágott, a metszéspontokban nem vágódtak tovább a hosszaik mentén, mindhárom cső belül a közös metszéspontban zárt maradt.
ezt nem így kell csinálni: először a csöveknek a külsejét kell szerkeszteni, mint tömött csöveket, azokat összeforrasztani, a 2 nagyobb körrel is összeforrasztani, és aztán a csöveknek a belsejét "kifúrni".

A "Refine" opciót jobb mindig bekapcsolni.

A modell túl nagy, innen tudod letölteni:

https://github.com/Zolko-123/FreeCAD_Ex ... e137.FCStd
try the Assembly4 workbench for FreCAD — tutorials here and here
Pisti21
Posts: 1
Joined: Fri Jun 18, 2021 8:32 am

Dombormű

Post by Pisti21 »

Sziasztok!
Készítem az iskola 3D- dombornyomatát. SVG-ben megrajzoltam majd kihúztam. Sajnos a további vázlatokat nem engedi sem kihúzni sem üregelni. Hogyan tehetném meg, hogy középre még a bejáratot megtervezzem.
User avatar
Shalmeneser
Veteran
Posts: 9443
Joined: Wed Dec 23, 2020 12:04 am
Location: Fr

Re: Munka/Feladat

Post by Shalmeneser »

:!: Sketch001 : [offset y = 9,001 mm (9 mm = bug for coplanarity)] or [Refine = false]
Attachments
Ex137.FCStd
(602.74 KiB) Downloaded 236 times
inoxjewels
Posts: 2
Joined: Sat Dec 04, 2021 7:10 pm

Re: Munka/Feladat

Post by inoxjewels »

Sziasztok, üdv a Nagyérdeműnek!

A tervem egy hajómodell elkészítése 0,3 mm lemezből.
Ehhez jelenleg egy-egy elöl-hátul-oldal- és felülnézetből készült vektoros rajzom van és egy "3D" metszet (apró simítások hátravannak még, de kb bármikorra be tudom fejezni).
A fileokat Illustratorból AI., EPS., PDF kiterjesztésekben tudom menteni.
Amiben CAD-es tudás híján segítségre szorulok, az a fenti anyagok felhasználásával a modell elkészítéséhez szükséges vágatrajzok.
A lemezeket később - ha nem túl drága - kivágatnám lézerrel, vagy akár nekiállok én kétkezi módszerrel, végül összeforrasztom.

Letöltöttem a FreeCad-et, gondoltam hátha az Illustratoros tapasztalat birtokában talán elnavigálok benne valahogy.
Sajnos be kell vallanom, hogy fogalmam sincs, mit/hogyan, az angol ismereteim nem nevezhetők tudásnak, magyar nyelvű kézikönyvet pedig nem találtam hozzá.

Csatolok egy screenshotot róla, van itt valaki, aki tudna ezzel foglalkozni?
Köszönöm előre is, szép napot!
Attachments
16-ft-cad.jpg
16-ft-cad.jpg (966.06 KiB) Viewed 5825 times
Post Reply