Part Design i problemy ze szkicami po edycji.

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
pawel
Posts: 6
Joined: Tue Oct 31, 2017 12:12 pm

Part Design i problemy ze szkicami po edycji.

Post by pawel »

Witam po raz kolejny.
Mam taki dość irytujący problem.

Większość rzeczy staram się robić w workbench Part Design. Problem polega na tym, że np. jakiś projekt ma kilka Kolejnych etapów tzn.. tworzę szkic, następnie go wyciągam, potem na jednej z płaszczyzn mapuję kolejny szkic i wtłaczam lub wyciągam, i tak kilka razy. Jak czasmi zrobię jakieś zmiany , niekiedy nawet drobne, bez większego wpływu na daną płaszczyznę to kolejne etapy (potomne) zaczynają się gubić. Wyświetlany jest przy nich error albo np. zmienia się ich orientacja.
Rozwiązaniem jest wówczas wydzielenie szkiców i na nowo mapowanie ich do płaszczyzn.

Jest to o tyle irytujące, że jeśli poprawiam coś z samego początku wtedy muszę prawie na nowo wszystko mapować.

Czy ktoś też ma z tym problemy i jakieś rozwiązanie na to?
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Part Design i problemy ze szkicami po edycji.

Post by arturromarr »

Też mam z tym problem. Wydaje mi się, że po dodaniu jakiś elementów w szkicu zmieniają się numery krawędzi na bryłach i kolejne szkice przeskakują na inne płaszczyzny którym akurat przypadły przypisane numery krawędzi.
Nie wiem czy ten probmen jest też w 17-tce bo używam poprzedniej wersji. Jeśli tak to pytanie czy jest zgłoszony taki błąd?
Rozwiązaniem było by nie zmienianie raz nazwanych krawędzi ( które potem określają płaszczyzny ), lub nadawanie unikalnych nazw krawędziom, które są wykorzystane do opisania powierzchni dla szkiców.
User avatar
PrzemoF
Veteran
Posts: 3520
Joined: Fri Jul 25, 2014 4:52 pm
Contact:

Re: Part Design i problemy ze szkicami po edycji.

Post by PrzemoF »

Jest to problem związany z silnikiwm 3D jakiego używa FreeCAD. Chwilowo nierozwiązywalny.
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Part Design i problemy ze szkicami po edycji.

Post by arturromarr »

Toczy się gdzieś na forum dyskusja na ten temat?
Gdzie jest ststut tego błędu?
Post Reply