Problem po zapisie projektu.

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
greg77
Posts: 1
Joined: Fri Jun 22, 2018 1:03 pm

Problem po zapisie projektu.

Post by greg77 »

Witam na wstepie, moj pierwszy post i prosba o pomoc.
FreeCAD to pewna nowosc dla mnie, ucze sie rysowania w 3D, rysuje w pracy w autoCAD rysunki techniczne, ale zamierzam troche to rozwinac.
Problem polega na tym, ze gotowy rysunek zapisuje jako plik 'FCStd' i wtedy wszystko jest ok, otwieram i wyglada jak wygladal, kiedy zapisuje do pliku 'step' to po ponownym wrzuceniu go do FC mam moj projekt z kazda moja operacja aktywna. Zapisuje jako step bo wtedy wrzucam to w ramke i wymiaruje, zauwazylem, ze bardzo to ulatwia prace i przyspiesza. Ktos wie co robie zle? To samo dzieje sie kiedy chce scalic wszystko co mam na rysunku, pokazuja sie dawno usuniete bryly.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze to z komputera w pracy a tutaj nie moge za bardzo instalowac dodatkowych jezykow a pomieszkuje poza PL.
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Problem po zapisie projektu.

Post by arturromarr »

Zasadniczo każdy program zakłada pracę na własnym formacie plików i tylko ten gwarantuje pełną edycję projektu.
Eksport do innych formatów pozwala na przesłanie samych wyników pracy do innych programów, jeśli to konieczne.
Nie ma sensu eksportować do obcego formatu, a następnie dalej edytować taki projekt w FC.
Najlepiej wszystko wykonać we FC i zapisywać w jego formacie a na koniec, jeśli tego potrzebujemy to wyeksportować do innego programu, lecz nie wracać z tym do FC. Eksport przeważnie oznacza utratę wielu informacji o projekcie.

Przy eksporcie zaznaczasz na drzewie operacje, które mają być w nim ujęte i dopiero eksportuj, zapisze się tylko to, co zamierzałeś.
Post Reply