Zaznaczenie miejsc wycięcia pod CNC

Polish forum

Moderators: PrzemoF, kaktus

Forum rules
Regulamin forum i pomocne informacje

WAŻNE! Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
Post Reply
MATEUSZUJ
Posts: 2
Joined: Fri Jul 06, 2018 7:02 am

Zaznaczenie miejsc wycięcia pod CNC

Post by MATEUSZUJ »

Witam wszystkich. Zaczynam korzystać z FreeCADa i nie mogę dojść do jednej rzeczy, która jest mi najbardziej potrzebna.
Chciałbym po zrobieniu projektu skrzyni wyeksportować plik do wycinania w CNC z określonymi dokładnie miejscami otworów zamka, który będzie nitowany. Szukam zatem możliwości wycięcia tych otworów na płycie już w projekcie. Używając polecenia "utwórz różnicę dwóch obiektów" usuwa mi jeden z plików albo robi dziurę na wymiar całego zamka bez uwzględnienia otworów na nity.
Będę wdzięczny za podanie zastosowania tutaj innej możliwości.

Przykładowy obrazek:
https://zapodaj.net/4977403bccb1d.png.html

Pozdrawiam!
User avatar
arturromarr
Posts: 326
Joined: Sat Jun 24, 2017 9:32 pm
Location: Poland

Re: Zaznaczenie miejsc wycięcia pod CNC

Post by arturromarr »

Cześć,
Najlepiej jak załączysz plik ze swoimi próbami, bo nie rozumiem co od czego odejmujesz.
Chodzi ci o zagłębienie na zamek w tej kostce, czy otwory na śruby którymi będzie mocowany?
MATEUSZUJ
Posts: 2
Joined: Fri Jul 06, 2018 7:02 am

Re: Zaznaczenie miejsc wycięcia pod CNC

Post by MATEUSZUJ »

arturromarr wrote: Fri Jul 06, 2018 9:29 am Cześć,
Najlepiej jak załączysz plik ze swoimi próbami, bo nie rozumiem co od czego odejmujesz.
Chodzi ci o zagłębienie na zamek w tej kostce, czy otwory na śruby którymi będzie mocowany?
Chodzi o jedno i drugie. Dziury na nity są na tej samej płaszczyźnie co płyta a środek zamka wchodzi głębiej. Zatem potrzebuję za pomocą modelu zamka wyciąć w płycie prostokąt na wymiar wgłębienia zamka i "podziurawić" płytę w miejscach na nity, żeby po wycięciu można było włożyć zamek i przynitować go do płyty w zrobionych już otworach.
Post Reply