Alkatrész tervezése "Part (design)" modul

Általános megbeszélés, kérdések és válaszok magyar fóruma

Moderator: onesz

Forum rules
fórum szabályai és hasznos információk

FONTOS: Kérlek olvasd el ezt mielőtt kérdést tennél fel
Vladi

Re: Alkatrész tervezése "Part (design)" modul

Postby Vladi » Wed Jul 03, 2019 2:33 pm

Recreate wrote:
Sat May 25, 2019 4:49 pm
Sziasztok,

Nemrég kezdtem el foglalkozni a freecad programmal.
Most egy olyan projektet szeretnék csinálni,amelyet fogalmam sincs,hogy hol kellene elkezdeni.Kerestem a neten,de erre konkrét anyagot nem találtam.
Egy szimpla 200ml befőttes üvegre szeretnék egy fedőt készíteni.
Esetleg valamilyen tipp?
Elég régi kérdés, remélem még aktuális.

Csak lerajzolnád, vagy legyártva is le lesz?
Én ezt vázlattal kezdemén és utána kiesztergálnám. (kiforgatásnak fordították régebben.)
Normális kupakon nincs menet, csak 4-6 fül, ami kapaszkodik az üveg menetébe. Ezt utólag is rávázlatolhatod.
Theo

Postby Theo » Sun Sep 22, 2019 6:12 pm

Sziasztok.
Csigavonalat szeretnék rajzolni, kihúzáshoz. :-) Egyenesbe ez nem gond. Hogy tudom rávenni a csigavonalat, hogy kövessen egy ívet, vagy egy vázlatban megrajzolt alakzatot? Ha szükséges lesz fotó is. :-)

Aztán, part design kiforgattam egy testet, (lámpa búra), adtam hozzá anyag vastagságot, vázlat, kivágás, aztán 1-2 lekerekítés. Aztán létre hoztam egy síkot a testen újabb kivágások céljából. Erre az első kivágások eltűntek és bárhogy ügyeskedtem a láthatóság beállításával egyszerre csak az egyik kivágás volt hajlandó látszódni a testen. Sajnos ezt nem tudom megmutatni mert neki futottam újból akkor sikerült úgy megrajzolni ahogy szerettem volna ezért rámentettem. De hátha megsértettem egy olyan szabályt tudatlanságból ami nyilvánvaló.
Van valamilyen ajánlott műveleti sorrend?
Mert ez most nem volt gond, de egy komolyabb dolognál azért dühítő lenne. De most még egy darabig tanuló és gyakorló üzemmódban vagyok. :-)

Illetve van egy két elfuserált kísérletem csigavonal mentén való kihúzásban és nem mindegyiknél jöttem rá mit rontottam el. Ha lenne valaki akinek erős idegrendszere és rengeteg szabad ideje van kérem szépen jelezze. :-)

Frissítés: :-)
Ennek a lámpának a tartó oszlopa egy flexibilis műanyag cső és ahhoz kellene a csigavonalas cucc.
Attachments
lampfent.JPG
lampfent.JPG (22.08 KiB) Viewed 157 times
Theo

Postby Theo » Sat Sep 28, 2019 2:37 pm

Egy kis meglepetés. :-) Nem annyira pontos mert mérőszalagot és nikkelezett szemmértéket használtam. De kezdetnek nem rossz. :-) Bár finomítani való van rajta bőven.
Attachments
befuvegteto.FCStd
(246.5 KiB) Downloaded 6 times
befuvegtet.PNG
befuvegtet.PNG (42.75 KiB) Viewed 139 times
Berci

Postby Berci » Sat Sep 28, 2019 3:44 pm

Nagyon szuper! Én ilyent nem tudnék. Kérlek tedd bele az "Elkészült alkotások" rovatba is! Büszke lehetsz rá!